פוליגרף למגזר הפרטי

פוליגרף לאבחון התמכרויות ושימוש בסמים

פוליגרף לאבחון התמכרויות ושימוש בסמים

להתמכרויות לסמים, אלכוהול, הימורים וכו' יש השלכות לא רק על המכור עצמו אלא גם ובעיקר על סביבתו הקרובה. אדם מכור יכחיש ברוב המקרים את עצם ההתמכרות ויטען כי "יכול להפסיק מתי שרק ירצה". לעיתים קרובות ובעיקר כשההתמכרות קשה, מתקשים בני המשפחה לדעת למה להאמין, כיוון שנכוו פעמים רבות מטענות המכור שהפסיק להשתמש בסמים, אלכוהול או הימורים. ההשלכות אינן רק יחסים של חוסר אמון בין בני משפחה או בני זוג, אלא גם חוסר יכולתם של הקרובים למכור לסייע לו ולעיתים גם פגיעות ממשיות באנשים הקרובים ביותר (ראו מקרה אתי אלון בבנק למסחר, גניבות של מכורים לסמים מקרובי משפחה וכו').

שימוש בבדיקת פוליגרף עשוי לסייע לא רק לאשש או לשלול את גרסתו של המכור בנוגע להפסקת ההתמכרות, אלא גם לשמש ככלי הרתעתי שימנע ממנו שימוש נוסף ברגעי משבר. בני משפחה שיגיעו להסכמה עם הקרוב המכור, כי יעבור בדיקת פוליגרף תקופתית (פעם בחודש, פעם ב3 חודשים וכד') יוכלו להישאר עם יד על דופק בנוגע למצבו הנוכחי של המכור ועצם הידיעה כי מצפה לו בדיקת פוליגרף בעתיד הקרוב, עשויה להשפיע על המכור להימנע משימוש בסם או מהימורים ברגעי חולשה.

מובן שאין בבדיקה להחליף תהליך של גמילה, אך היא יכולה לסייע מאד בפיקוח ובשמירה על התלם. גם גורמים טיפוליים שונים עשויים לעשות שימוש בכלי, כחלק מהליך הטיפול.

אנו בגזית מכון פוליגרף מודעים לרגישות הנושא, הן מבחינת שמירה מלאה על דיסקרטיות והן מבחינת השלכותיו ההרסניות על היחסים במשפחה. נשמח לעמוד לרשותכם ולייעץ כיצד לעשות שימוש מושכל בבדיקת הפוליגרף לאבחון התמכרויות או שימוש בסמים בהתאם למקרה הפרטי שלכם.