אודות

גזית הינו מכון הפוליגרף הגדול, המוביל והמנוסה בישראל. למכון סניפים בתל אביב, ירושלים, חיפה ובאר שבע והוא מספק שירותים בפרישה ארצית לארגונים רבים ומובילים במשק. מומחי המכון הינם בעלי ניסיון מקצועי מצטבר של מעל ל-50 שנה, בעלי השכלה פסיכולוגית אקדמית, חברים באיגוד בודקי הפוליגרף בישראל (אפ"י), איגוד הפוליגרף האמריקאי (APA), איגוד הפוליגרף הבריטי והאירופאי (BEPA) ומופיעים כעדים מומחים בבית המשפט מאז 1980.

מורדי גזית שימש בעבר כראש מעבדות הפוליגרף בפועל במשטרת ישראל וכמנהל ביה"ס לפוליגרף וכן היה יו"ר איגוד בודקי הפוליגרף בישראל בשנים 2007-2009.
ערן גזית שימש כחבר הועד הבינ"ל של איגוד הפוליגרף האמריקאי (APA) בשנים 2012-2013, כמזכיר איגוד בודקי הפוליגרף בישראל בשנים 2018-2020 ומאז 01/2020 מכהן כיו"ר האיגוד.
 
המכון מתמחה בסיוע לארגונים רבים בסינון מועמדים וקליטתם לעבודה. כמו כן, מלווה המכון את לקוחותיו ומייעץ להם באבחון תפקידים רגישים ובעריכת בדיקות פוליגרף תקופתיות ליצירת הרתעה ושמירת נורמות בארגון.

שרותי המכון כוללים בין היתר: חוו"ד לבתי המשפט, עריכת בדיקות פוליגרף ספציפיות, תקופתיות ובדיקות סינון תעסוקתי, מבדקי מהימנות ממוחשבים, מבדקי כישורים ממוחשבים, מבדקי אישיות ממוחשבים ומערכי אבחון נרחבים לבחינת התאמת מועמדים לתפקידים שונים, עפ"י מאפייני התפקיד.
על לקוחות המכון נמנות חברות פרטיות, ציבוריות ומוסדות ממשלתיים.
בינן ניתן למצוא חברות גדולות ומוכרות, כמו גם חברות וגופים פרטיים קטנים יותר.
אנו גאים בקשר עם לקוחות אלו ועושים את מירב המאמצים להציע לכל אחד מהם פתרון המתאים לצרכיו.

שנות הניסיון הרבות שלנו, למדו אותנו כי סטנדרט מקצועי גבוה אינו מספיק וכי מענה מהיר והקשבה לצרכי הלקוח חשובים במידה שווה.

לפיכך, קבענו את העקרונות המנחים הבאים:

מקצועיות ללא פשרות - הגורם האנושי מהווה מרכיב מהותי באיכות בדיקת הפוליגרף ובדיוק ממצאיה. לפיכך, את בדיקות הפוליגרף מבצעים מומחי פוליגרף מובילים בארץ ובעולם, בעלי תואר בוגר (לפחות) בפסיכולוגיה/קרימינולוגיה, מוסמכים כבודקי פוליגרף וחברים באיגוד הישראלי, האירופאי והאמריקאי לפוליגרף. זאת ועוד- לעיתים, חוות דעת אחת אינה מספקת ולכן הנהגנו במכון נוהל ביקורת והתייעצות, במסגרתו, מומחה פוליגרף שלא מכיר את התיק מנתח את דוח התוצאות ומביע את חוות דעתו כשהוא נטול שיפוט מוקדם.

גמישות ותגובה מהירה- אנו מבינים כי תזמון מועדי הבדיקה ומתן התוצאות עשוי להיות קריטי למהלך חקירה או תהליך בדיקה בארגון. עיכוב, ולו הקל ביותר, עשוי לפגום במאמצי המנע ואף להסב נזק. ניסיון של עשרות אלפי הבדיקות, שערכנו במהלך השנים לאוכלוסיות שונות ומגוונות בארצות רבות, מאפשר לנו להתאים עצמנו לצרכי הלקוח ולהגיב במהירות הנדרשת.
אנו ערוכים לתת מענה ברחבי הארץ בסניפינו בת"א, חיפה, ב"ש, ירושלים, ואילת או בכל אתר אחר בארץ ובעולם.

אתיקה מקצועית – כחברים באיגודים החשובים בתחום הפוליגרף, אנו כפופים לכללי האתיקה של איגודים אלו. מרדכי גזית, מנהל המכון, אשר הינו אחד ממייסדי איגוד בודקי הפוליגרף בישראל ושימש כיו"ר האיגוד, היה מעורב בניסוח הקוד האתי של האיגוד וכיום, מתוקף תפקידו בוועדת המשמעת של האיגוד, הוא הגורם האמון על שמירתו ואכיפתו של הקוד האתי.

התאמה לצורכי הלקוח – בדיקת פוליגרף מתחילה בסיפור מאחוריה. אנו מאמינים כי לא ניתן לבצע בדיקה בשיטת "סרט נע", וזאת מבלי להכיר את המקרה ונסיבותיו. תהליך הבדיקה מתחיל בשיחת הטלפון הראשונה, במסגרתה ישוחח מזמין הבדיקה עם המומחה שיבצע את הבדיקה, לתיאום צפיות ולהבנת המקרה לעומקו, ובמידת הצורך, תתקיים פגישה נוספת להבהרות ולאיסוף נתונים ומידע. בתום הבדיקה יקבל הלקוח דוח המפרט את ממצאיה ויוכל לשוחח עם הבודק להבהרות והבנה מעמיקה של הממצאים.

תיעוד– אנו מבינים כי בדיקת פוליגרף מהווה במקרים רבים חלק מתהליך ארוך ומורכב. לפיכך, אנו מקפידים לתעד כל בדיקה באמצעים טכנולוגיים מתקדמים, תוך הקפדה על חיסיון הלקוח וצנעת הפרט, כך שגם אם תתקשר שנה לאחר הבדיקה, מומחה יוכל לאתר את הבדיקה ואת ממצאיה.

נתונים ומחקר – בכדי להישאר עם היד על הדופק ולוודא כי הרמה המקצועית במכון נשמרת, אנו מקפידים לבצע ניתוח תקופתי של הנתונים הסטטיסטיים העולים מהבדיקות שקיימנו במכון. דוח זה מאפשר לנו לוודא כי אין סטייה סטטיסטית בתוצאות וכך לוודא את תקפותן. מומחי המכון מעורבים במחקר אקדמי ומחקר במוסדות ממשלתיים ותורמים מניסיונם לפיתוח ולמידה של תחום הפוליגרף, וכך אנו נמצאים תמיד בחזית המחקר והידע בתחום הפוליגרף, על היבטיו השונים.