פוליגרף למגזר העסקי

בדיקת פוליגרף קבלה לעבודה

במהלך אבחון מועמד למקום העבודה ניתן למדוד את כישוריו בתחומים רבים, אך לא ניתן, באמצעים המקובלים, לאבחן את הסיכוי שהמועמד ימעל באמון מעסיקו.

בעת תהליך המיון, המועמד יעשה את המרב בכדי להרשים את המראיין ובוודאי שלא יתוודה על מעשים שעשה בעבר או על כוונותיו בעתיד. המחקר בתחום מראה כי עובדים מועלים באמון מעסיקם רק לאחר תקופת הסתגלות (הנמשכת מס' חודשים או יותר) למקום העבודה, כאשר הם מרגישים בטוחים ומכירים את הפרצות בארגון.

בדיקות עובדים תקופתיות

ארגונים רבים, בעיקר כאלה המעסיקים עובדים רבים, אינם באמת יודעים עד כמה העובדים מהימנים, נאמנים ושומרים על נהלי הארגון. אמירות כמו "אצלנו זה לא יקרה" או "אני מכיר את העובדים שלי וסומך עליהם" מתבררות למרבה הצער כחסרות בסיס לעיתים קרובות. גם אם נבדקה מהימנות העובדים טרם כניסתם לארגון, הרי שדפוסי ההתנהגות עשויים להשתנות לאורך זמן. יתרה מכך, מחקרים מראים כי עובדים בהם ניתן האמון הרב ביותר, העובדים הוותיקים ובעלי הסמכויות, הם לרוב אלה שינצלו לרעה את האמון. שהרי בכדי למעול באמון, אדם צריך שיינתן בו אמון קודם לכן.

בדיקת פוליגרף בעקבות אירוע

כשמתרחש אירוע פלילי או עבירה אתית בארגון, מצויים הארגון ומנהליו בטלטלה, בן רגע, הופכים עובדי הארגון בכלל, והעובדים אשר היו בסביבה הקרובה לאירוע בפרט, לחשודים. בתוך כך, עשויה להיווצר אווירה של חוסר אמון וחשדנות מצד ההנהלה כלפי העובדים ובין העובדים לבין עצמם.
אירוע שכזה עשוי להיות גניבה פיזית של כסף, סחורה או מוצרים, טענות להטרדה מינית, העברת מידע סודי לגורם מתחרה, ויכוח בין עמיתים לעבודה וכד'. לעיתים, אין וודאות שאירוע כזה אכן התרחש, אבל אווירת חוסר הודאות עלולה להיות הרסנית לארגון.

בדיקות פוליגרף לחב' און ליין (פורקס, אופציות בינאריות, גיימינג וכו')

חברות העוסקות בשיווק און ליין, כגון חברות פורקס, אופציות בינאריות, חברות גיימינג, חברות הימורים, חברות בידור למבוגרים וכו', נפוצות מאד בשוק המודרני. הנכס החשוב ביותר לחברות מסוג זה הינו מאגר לקוחותיהם. לעיתים הדלפת פרטי לקוח מסוים עשוי לגרום לחברה נזק כלכלי כבד ביותר.

פוליגרף בנושא הטרדה מינית

המודעות לנושא ההטרדות המיניות גדלה מאד בישראל בשנים האחרונות. נשים רבות אינן חוששות כיום ומתלוננות כי חוו הטרדה מינית במשפחה, במהלך שירותן הצבאי, במקום העבודה וכד'.

לרוב, תלונות כאלה הינן גרסה מול גרסה, כיוון שהמתלוננת תתקשה להוכיח את עצם קיום האירוע וגם עם הנילון יודה בעצם קיום היחסים, הוא תמיד יכול לטעון לפרשנות אחרת לסיטואציה ו/או ליחסים בהסכמה.

תשאול קדם העסקה – בדיקת רקע

בכל ארגון קיימים תפקידי ליבה. העובדים בתפקידים אלה מחזיקים בבסיס הידע של הארגון, ניהול הכספים או ניהול המלאי. אדם לא מהימן הנושא בתפקיד כזה, עלול לגרום לארגון נזק חמור, לרוב ידע אדם כזה, לבצע את המעשה בסיכון נמוך, כיוון שהוא מכיר את נהלי הארגון על בורים.
בבואו להעסיק אדם בתפקיד רגיש שכזה, צריך הארגון המעסיק לקבל את מירב המידע האפשרי על אישיותו של המועמד, כישוריו ובעיקר על רמת מהימנותו. תשאול קדם העסקה, הינו תשאול מקיף הנערך ע"י בעל מקצוע מנוסה (לרוב בעל רקע ממלכתי).

ראיון אישי מובנה

בתחילתה של כל בדיקת פוליגרף נערכת שיחה מקדימה עם הנבדק. בשיחה זו מסביר הנבדק את הסוגיה העומדת על הפרק ואת גרסתו לגביה.
בבדיקת פוליגרף לסינון מועמדים לעבודה, מתבקש המועמד לתאר את קורות חייו, תוך התמקדות בעברו התעסוקתי ובנושאים הרלוונטיים לאופי התפקיד והארגון.

מבדק מהימנות ממוחשב

בדיקת פוליגרף הינה הכלי המדוייק ביותר לאבחון מהימנותו של מועמד לעבודה. אולם גם כלי זה אינו מושלם.
מצד אחד מדובר בהליך מסורבל מעט, המצריך שליחתו של המועמד למכון הפוליגרף, אורך זמן ובעל עלות כספית ניכרת ומצד שני גם שימוש בבדיקת פוליגרף אינו מבטיח במאה אחוז את מהימנות העובד.

מבדקים פסיכולוגיים

עלות הקליטה של עובד שאינו מתאים לתפקידו או לתרבות הארגונית  נהירה לכל ארגון שהתנסה בכך.
על מנת לצמצם ככל האפשר טעויות גיוס מסוג זה, אנו מציעים אבחון מקצועי ויעיל של מועמדים לעבודה, המתבסס על הכרות מעמיקה עם הארגון הקולט ועם הדרישות הייחודיות של תפקיד היעד. בבסיס תפיסתנו המיונית עומדת ההנחה שהלקוח יודע בדיוק לאיזה עובד הוא זקוק, ותפקידנו הוא להבין וליישם זאת בצורה מיטבית בכל שלבי מלאכת המיון. מומחה המכון עובד בשיתוף פעולה ישיר והדוק עם הלקוח. הוא לומד את הארגון, תרבותו ודרישותיו, עורך ניתוח עיסוק של כל תפקיד יעד ובונה לו תהליך מיון ייעודי. המומחה זמין לכל פנייה, שאלה או התייעצות, לפני, במהלך ולאחר המיון.