פוליגרף למגזר העסקי

פוליגרף בנושא הטרדה מינית

המודעות לנושא ההטרדות המיניות גדלה מאד בישראל בשנים האחרונות. נשים רבות אינן חוששות כיום ומתלוננות כי חוו הטרדה מינית במשפחה, במהלך שירותן הצבאי, במקום העבודה וכד'.

לרוב, תלונות כאלה הינן גרסה מול גרסה, כיוון שהמתלוננת תתקשה להוכיח את עצם קיום האירוע וגם עם הנילון יודה בעצם קיום היחסים, הוא תמיד יכול לטעון לפרשנות אחרת לסיטואציה ו/או ליחסים בהסכמה.

בדיקת פוליגרף הינה לעיתים הכלי היחיד שעשוי לסייע באישוש או בהפרכת תלונה מעין זו. בדיקת הפוליגרף יכולה לסייע למתלוננת להוכיח את טענותיה בעת הגשת תלונה במשטרה או תביעה אזרחית. מהצד השני יכולה בדיקת הפוליגרף להוכיח את טענות הנילון, בהכחישו את עצם האירוע או נסיבותיו או בטענתו לקיומה של הסכמה.

בארגונים רבים במשק קיים כיום עפ"י חוק, ממונה על הטרדות מיניות בארגון, שהינו הגורם האחראי לברור תלונות מסוג זה. שימוש בבדיקות פוליגרף ל2 הצדדים, עשוי לסייע מאד לממונה להגיע למסקנות בנוגע לתלונה ולהגיש המלצות נכונות בהתאם.

לצורך ברור תלונה על הטרדה מינית בארגון יש לקבל את גרסאות 2 הצדדים, המתלוננת והנילון, לאירועים, לרכז את ההבדלים בין הגרסאות ולקבוע מהן הנקודות שבמחלוקת. בשלב זה יש להציע ל2 הצדדים בדיקת פוליגרף שתסייע בתהליך. בד"כ מומלץ לערוך בדיקת פוליגרף למתלוננת ראשונה ובהמשך לנילון. במהלך בדיקת הפוליגרף שומע מומחה הפוליגרף את גרסתו של כל נבדק לאירועים ובונה שאלות הנוגעות בנושאים השנויים במחלוקת. לאחר שווידא שהנבדק מבין את השאלות ויכול להשיב עליהן בחיוב או בשלילה, עורך מומחה הפוליגרף את הבדיקה. ממצאי בדיקות הפוליגרף יועברו לאחר ניתוח הבדיקות לממונה הארגוני ויוכלו לסייע לה/ו בהגשת המלצותיה/ו.

אנו בגזית מכון פוליגרף מודעים לרגישות הגדולה בבדיקות מסוג זה ומנוסים מאד בעריכת בדיקות פוליגרף כאלה. כמכון פוליגרף ותיק ומנוסה, ממצאי בדיקות הפוליגרף שאנו עורכים נשקלות ברצינות ברשויות המתאימות (משטרה, פרקליטות וכו') ומסייעות להן. נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה הקשורה בבדיקת פוליגרף בנושא הטרדה מינית ולסייע באופן המקצועי והקשוב ביותר, לברור הנושא.