פוליגרף למגזר הפרטי

יעוץ ראשוני ללא עלות

בדיקת פוליגרף הינה הליך לגביו רב הנסתר על הגלוי. אנו מבינים כי כשעולה הרעיון לערוך בדיקת פוליגרף, עשויים להתקיים חששות טבעיים, הנובעים מחוסר ידע אודות הליך הבדיקה, תקפות הממצאים וכד'.

לאור נסיוננו רב השנים, אנו בגזית מכון פוליגרף, מבינים שלעיתים פגישה קצרה בה מוסבר הליך הבדיקה או אפילו שיחת טלפון בה נענות שאלות הצדדים לגבי הליך הבדיקה, שמירה על דיסקרטיות, תקפות הממצאים וכד', עשויות לסייע מאד ולהפיג חששות ובכך לתרום לקיום הליך בדיקה מקצועי, רציני ואמין.

בדיקת פוליגרף מותאמת אישית

הצורך בבדיקת פוליגרף נובע בד"כ מאירועים חריגים בחייו האישיים, הזוגיים או המקצועיים של אדם. כשקורה אירוע בו אדם חש צורך להוכיח את אמיתות טענותיו או שנדרש לעשות כך ע"י אדם אחר בעל משמעות (מעסיק, בן זוג, בן משפחה וכו') התחושה הסובייקטיבית הינה שמדובר באירוע משמעותי בחייו ושהוא צריך מגע אישי והתייחסות רגישה ומקצועית למקרה הפרטי שלו. אף אחד לא רוצה להרגיש באירוע כה משמעותי בחייו כחלק מפס יצור.

בדיקת נאמנות בני זוג / בגידה

יחסים בין בני זוג, כמו כל מערכת של שותפות, מושתתים על אמון. לעיתים, האמון נפגע, בין אם מסיבות אמיתיות ובין אם מפרשנות מוטעית של העובדות.

במקרים רבים, בדיקת פוליגרף היא הכלי היחיד שעשוי לפתור את בעיית האמון שנוצרה ולסייע לבסס מחדש את יחסי האמון, או לחלופין לאשש את החשדות. בכל מקרה, בדיקת פוליגרף תפתור את תחושת חוסר הוודאות, שלרוב קשה יותר מידיעת האמת.

פוליגרף לפתרון מחלוקות עסקיות

מחלוקות עסקיות הינן תופעה טבעית ומוכרת בעולם העסקים. סיכומים בע"פ שלא קוימו, אי הבנות בין שותפים או האשמות במעשי מרמה, עשויים להוביל שותפים עסקיים לסכסוך, שלרוב ייגרר לבית המשפט ו/או לבוררות מוסכמת.
חלקן הגדול של המחלוקות נובע מפרשנות מוטעית של סיכום בע"פ, משכחה או משינוי בתנאי השוק. בדיקת פוליגרף עשויה לסייע בפתרון מחלוקות עסקיות, רק כאשר יש מחלוקת עובדתית ברורה. פרשנות שונה לסיכומים או חוסר זיכרון, אינן ניתנות לבדיקה בפוליגרף, אולם במקרה של מחלוקת ברורה על העובדות, יכולה בדיקת הפוליגרף לקבוע מי מהצדדים צודק בטענותיו.

פוליגרף למטרת ניקוי שם

אנשים רבים נקלעים בחייהם למקרים בהם הם מואשמים במעשה שלא עשו (בגידה בבן זוג, גניבה ממקום עבודה, רמאות בתוך המשפחה וכו'). לעיתים, הדרך היחידה או הקלה ביותר להוכחת חפותם הינה בדיקת פוליגרף.  במקרים רבים בדיקת הפוליגרף חשובה מאד, כיוון שהשלכותיה על חיי הנבדק משמעותיות ויכולות לסייע במניעת פיטורים מעבודה, מניעת משבר  בחיי הנישואים, פתרון קונפליקט משפחתי סבוך וכד'.

פוליגרף לאבחון התמכרויות ושימוש בסמים

להתמכרויות לסמים, אלכוהול, הימורים וכו' יש השלכות לא רק על המכור עצמו אלא גם ובעיקר על סביבתו הקרובה. אדם מכור יכחיש ברוב המקרים את עצם ההתמכרות ויטען כי "יכול להפסיק מתי שרק ירצה". לעיתים קרובות ובעיקר כשההתמכרות קשה, מתקשים בני המשפחה לדעת למה להאמין, כיוון שנכוו פעמים רבות מטענות המכור שהפסיק להשתמש בסמים, אלכוהול או הימורים. ההשלכות אינן רק יחסים של חוסר אמון בין בני משפחה או בני זוג, אלא גם חוסר יכולתם של הקרובים למכור לסייע לו ולעיתים גם פגיעות ממשיות באנשים הקרובים ביותר (ראו מקרה אתי אלון בבנק למסחר, גניבות של מכורים לסמים מקרובי משפחה וכו').

פוליגרף לבירור מחלוקות במשפחה

משפחות רבות נקלעות לא אחת לסכסוכים לא נעימים. סכסוכי ירושה, אי הבנות ורכילות פנים משפחתית, עשויים במקרים רבים להוביל לוויכוחים, מריבות ומחלוקות. לעיתים, הדרך הקלה ביותר לפתרון מחלוקות במשפחה הינה עריכת בדיקות פוליגרף למעורבים.  טרם תאום בדיקה שכזו, חשוב לסכם את הנקודות השנויות במחלוקת. בד"כ רצוי כי אחד מבני המשפחה, שנתפס כאובייקטיבי וחסר פניות, ירכז בכתב את טענות הצדדים ויהיה הגורם המתווך המוסכם.